Základní škola
a Mateřská škola Nemile

příspěvková organizace


Charakteristika školy

Naše škola sídlí v budově o dvou podlažích, která je umístěna uprostřed vesnice. Škola má již stoletou tradici - byla založena v roce 1906. V budově se nachází jednotřídní mateřská škola (MŠ), dvoutřídní základní škola (ZŠ), školní družina (ŠD) s jedním oddělením i vlastní školní jídelna (ŠJ). Z budovy ZŠ je blízko do lesa i k řece. Vzdálenost do nejbližšího města je asi 3 km (možnost návštěvy divadla, kina apod.).

Nespornou výhodou naší školy rodinného typu je klidná atmosféra, v níž se každý návštěvník cítí dobře. Všichni k sobě mají blízko, dobře se znají. Děti zde mohou bezproblémově a bez stresů přejí z jednoho dobře známého prostředí mateřské školy do jiného neméně známého prostředí - do ZŠ a ŠD. Pokud k nám přijde dítě ve svých třech letech, může zde pobýt až do svých devíti desíti let. Základní škola má v současné chvíli dvě třídy, v nichž se vzdělávají žáci 1. až 4. ročníku.
Od školního roku 2013/2014 rozšiřujeme výuku o 5. ročník.

Jistou návaznosti a propojenost mezi jednotlivými součástmi naší školy najdeme i v našich školních vzdělávacích programem pro MŠ, ZŠ i ŠD. Všechny spojuje výchova ke zdravému způsobu života. Život naší školy nekončí s pracovní dobou zaměstnanců. Propracováváme jednotlivé školní vzdělávací programy (ŠVP), připravujeme nejen akce pro naše děti a žáky v rámci výuky, ale i akce pro širokou veřejnost.Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání


"ŠKOLA - ZÁKLAD ŽIVOTA"

( Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání "Škola - základ života", platný od 1.9.2016, je volně přístupný v 1. patře budovy školy.)


titulní strana programuVnitřní interiér MŠ (abyste věděli, do čeho jdete…)

Třída MŠ je v přízemí, kde je také jídelna, hygienické zařízení a šatna. Vybavení třídy je dobré, je vybavena kvalitním dřevěným nábytkem. Děti zde mají možnost hry za dřevěným paravánem a také v koutku s kuchyňkou. Mají k dispozici velké množství stavebnic a hraček, které jsou pro ně snadno dostupné. Díky významnému sponzorovi jsme mohli pro děti k Ježíšku 2009 pořídit několik sestav stavebnice LEGO- DUPLO. Součástí vybavení třídy je i klavír. Jídelna je umístěna hned naproti třídě MŠ a je vybavena nábytkem různé velikosti.
Hygienické zařízení je menší, ale vyhovuje stanovené kapacitě dětí MŠ. V šatně jsou umístěny skříňky na ukládání oblečení a sedací nábytek z masivu.

Školní zahrada je v současné době vybavena pískovištěm a ohništěm s dřevěným posezením. V jiné části zahrady jsou zhotoveny dřevěné hrací prvky pro děti, které zhotovili svépomocí šikovní rodiče a neustále se o jejich vzhled starají a věnují jim potřebnou péči a čas (upravují, opravují, natírají).

Prohlášení o přístupnosti webových stránek